Eğitim alanındaki güncel yaklaşım ve yenilikleri takip eden okulumuz, öğretmenlerimizin mesleki gelişim çalışmalarına her sene olduğu gibi bu sene de devam etti.  Okulumuz Eğitim Koordinatörleri Feride COZA ve Münire DURMUŞOĞLU’nun yönetiminde gerçekleştirilen birbirinden farklı ve keyifli atölyeler ile öğretmenlerimiz dinamik bir Seminer Dönemi’ne katıldı. Öğretmenlerimiz öğrenmeye devam ederken atölyelerde seçilen  “90’lar Pop Müzikleri” ve “Yeşilçam Ünlüleri” ile geçmişi hatırlayıp güzel bir nostalji yaşadılar. Oynanan birbirinden farklı oyunlar ve gerçekleştirilen birbirinden ilginç etkinlikler ile renkli görüntüler ortaya çıktı.

“Okula Merhaba” atölyesi ile başlayan seminer dönemi; öğretmenlerimizin, aramıza yeni katılan öğretmenlerimiz ile birbirlerini tanımları ve kaynaşmaları için güzel bir fırsat sundu. Geleceğimizin en değerli mirası çocuklarımıza, okul olarak verdiğimiz önemi bir kez daha göstermek ve bu konuda daha bilinçli olmayı pekiştirmek için “Çocuk Hakları” atölyesinde “cinsiyet ayrımcılığı, çocuk işçiler, çocuk istismarı, çocuk ve insan hakları, şiddet gibi konular üzerine konuşan öğretmenlerimiz hem fikir paylaşımında bulundular hem de bu konuda yapılabilecek birbirinden farklı çalışmalar ürettiler.

Öğretmenlerimizin derslerinde kullanacakları yeni yöntem ve tekniklerle buluşmaları ve farklı bakış açıları geliştirebilmeleri için “Nasıl Anlatsam, Nereden Başlasam?” atölyesi gerçekleştirildi. Öğretmenlerimiz bu atölye ile bir konu, durum veya olayı kaç farklı şekilde öğrencilere ulaştırabileceklerini düşünerek yeni dönem için planlamalarını yaptılar.

“Bir Kalemiye Dramı” atölyesinde haber metinleri, mesajlar, bültenler vb. üzerine çalışan öğretmenlerimiz; “Özel Günler Bizi Bekler” atölyesi ile de özel gün ve tarihlerle ilgili güzel fikirler ortaya attılar ve fikirlerini detaylandırarak geliştirdiler. Öğretmenlerimiz atölyelerde süreci geliştirecek etkinliklerin içinde yer almanın ve her branştan öğretmenle bir araya gelip çalışmanın da keyif aldıklarını belirttiler.

Atölyelerin yanında “BOYEP Öğretmen Eğitimi”, “Sosyal ve Duygusal Öğrenme Etkinlikleri”, “Proje Eğitimi”, “Robotik Eğitimi” gibi birbirinden farklı, yenilikçi ve yaratıcı birçok çalışmaya da katılan öğretmenlerimiz yeni eğitim öğretim yılına bir kez daha güzel bir başlangıç yaptılar.