Okulumuzun da içinde yer aldığı, yirmi il, elli üç okuldan toplam altmış dört okul takımının katıldığı Okullar Arası Satranç Turnuvası Okul Sporları Manisa Bölge Finalleri 1 Nisan 2018 tarihinde yapılan son tur maçları ile tamamlandı.
Manisa Çok Amaçlı Spor Salonunda üç yüz otuz oyuncudan oluşan takımların dört gün boyunca kıyasıya mücadelelerin sonucunda Nehir Tokat, Ceylin Tikveşli, Seycan Alpay, Canan Sürmeli, Doğa Avcı’dan oluşan Yıldız Kızlar Takımımız ve Mehmet Emre İlkimen, Boran Ersin Fidan, Baran Koç, Yiğit Hoçek, Mutlu Ergen’den oluşan Yıldız Erkekler Takımımız kategorilerinde 2. olarak 2-6 Mayıs 2018 tarihleri arasında Kütahya’da yapılacak olan Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandılar. Takımlarımıza madalya ve başarı belgeleri Manisa Gençlik Spor Müdürlüğü tarafından takdim edildi.

Okulumuzu en iyi şekilde temsil eden, turnuva boyunca örnek bir takım ruhu sergileyen öğrencilerimizi ve antrenörlerimiz Yener Çelik ile Ahmet Yıldırım’ı tebrik ediyor, şampiyonada başarılar diliyoruz.