Özel PEV Okulları olarak öğretmen ve idarecilerimizle bilgiyi paylaşmak, öğrenme ortamlarındaki farklılıkları izlemek için bu yıl da Sonbahar Öğretmenler Sempozyumu’nda yerimizi aldık. Türkçe – İngilizce konuşan öğretmenleri uzmanlıkları dâhilinde bir araya getirmeyi amaçlayan ve bu yıl 22.si düzenlenen sempozyum 20 Ekim 2018 Cumartesi günü İstanbul Robert Kolej’de gerçekleşti.

“Videolarla Görsel Okuma, Okul Öncesi Dönemde Fen-Doğa Etkinlikleri ile Öğrencilerin Gelişimlerini Gözlemlemek,  Okullarda Çocuk Koruma Programının Uygulanması, Yaratıcılığını Özgür Bırak/ Oyun Oynamak Ciddi Bir İştir, Gençlikte Kırılma Noktası, Beden Eğitimi Derslerinde Faydalı Olacak Sihirli Ve Pratik Uygulamalar, Ezber Bozan Sosyal Bilimler ve Erken Çocukluk Döneminde Oluşan Şemalara Farkındalık” gibi birçok farklı konu ve düzeydeki sunumu takip eden öğretmenlerimiz, sempozyumdan yeni fikirler ve farklı paylaşımlarla döndüler.

Sosyal Bilgiler Öğretmenimiz Osman Önal, üç yüzden fazla sunumun paylaşıldığı ve binden fazla katılımcının yer aldığı etkinliğe “Bugünden Laodikya’ya Bakmak” isimli sunumuyla katıldı. Sunum sonrasında öğretmenimiz ve farklı şehirlerden gelen katılımcılar çalışmanın içeriği ve okullarda daha farklı ne gibi çalışmalar yapılabileceğiyle ilgili fikir alışverişinde bulundular.