Türkiye Zekâ Vakfı tarafından bu yıl 24.sü düzenlenen Türkiye Zekâ Oyunları Yarışması Oyun 2019’un final sınavı 21 Nisan 2019 Pazar günü Orta Doğu Teknik Üniversitesinde gerçekleştirildi.
Türkiye Zekâ Oyunları Yarışması; 1996 yılından beri Milli Eğitim Bakanlığı, ODTÜ ve TÜBİTAK’ın katkılarıyla Türkiye Zekâ Vakfı tarafından düzenlenmekte ve büyük ilgi görmektedir. Türkiye Zekâ Vakfı tarafından belirlenen ve duyurulan süre içerisinde yarışmaya katılanlardan eleme sınavında başarılı olanlar yarı final sınavına girmeye hak kazanırlar. Bu aşamayı da başarıyla geçen yarışmacılar ODTÜ’ de düzenlenen final sınavına katılırlar.
Her yaştan ve her kesimden; düşünen, sorgulayan, nitelikli çözümlere ulaşabilen bireyleri bir araya getiren bu yarışmaya okulumuz Akıl ve Zekâ Oyunları Kulübünden 10.sınıf öğrencimiz Erdoğan Kocabaş da katıldı. Ulusal gazete ve dergilerde tanıtılan ve Türkiye’nin birçok yerinden yarışmacının ter döktüğü yarışmada, öğrencimiz tüm elemeleri geçerek finale çıkmaya hak kazandı. Final sınavında da başarılı bir performans gösteren Erdoğan, kendi yaş grupları arasında 66 kişi içerisinde 6. olarak okulumuzu gururlandı. Başarısından dolayı öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.