6. sınıf öğrencilerimiz, uzun soluklu bir hazırlığın ardından ‘’Kibritçi Kız Müzikali’’ni sahnelediler. Nihat Zeybekçi Kongre Kültür Merkezi Mehmet Gazi Salonunda gerçekleşen müzikalimiz; özel hazırlanan kostümler, sahne dekorları, ışık oyunları ve danslarla görsel şölene dönüştü.

Misafirlerimiz müzikal öncesinde kokteylde buluştular ve öğrencilerimizin nesli tükenmek üzere olan hayvanlara dikkat çekmek adına hazırladığı ‘’Doğa ve İnsan” sergimizi gezdiler. Öğrenci ve öğretmenlerimiz, sosyal farkındalığı arttırmak amacıyla hayvan haklarıyla ilgili mesaj ve görseller içeren tişörtler giydiler. Öğrencilerimiz, katılımcılara hayvanların yok oluş sebepleriyle ilgili bilgi verdiler.

Serginin ardından izleyiciler salonda yerlerini aldılar ve öğrencilerimizin büyük bir heyecan ve özveriyle ortaya koyduğu oyunu izlediler. Yayımlandığı 1845 yılından beri kuşaklar boyunca okunan, dramatik sonuyla herkesi derinden etkileyen bu masalı öğrencilerimiz müzikal şeklinde sahneye koydular ve masalı mutlu sonla bitirdiler.

Büyük alkışlar eşliğinde izleyicileri selamlayan öğrenci ve öğretmenlerimize Pamukkale Eğitim Vakfı Başkanı Prof. Dr. Hasan Kazdağlı ve Kurucu Temsilcimiz Prof. Dr. Mehmet Meder tarafından çiçek verildi ve emeklerinden dolayı teşekkür edildi.