Oxford Uluslararası Eğitim Grubu tarafından 5-18 Nisan 2019 Nisan ayında İngiltere’de düzenlenen ve farklı ülkelerden 12-16 yaş grubu öğrencilerin yer aldığı British English Olympics (BEO World) İngilizce Olimpiyatları’na ortaokul 6 ve 7. sınıf öğrenci grubumuz ve 1 İngilizce öğretmenimiz ile katıldık.

2009 yılından beri her yıl İngiltere’de yapılan ve 2 haftalık akademik ve kültürel bir etkinlik olan British English Olympics’te takımlar, her yıl farklı bir temaya bağlı kalarak çeşitli kategorilerde İngilizce performans sergilemektedir. BEO’da 2015 yılında “World YouthParliament”, 2016 yılında “Inspire, GetInspired”, 2017 yılında “BuildingBridges- Communication for the World of Tomorrow”, 2018 yılında ise “Out of This World” konuları ele alındı.

2019 yılının teması ise “The World in Motion” olarak belirlendi. Bu yıl 34 farklı ülkeden 1700’ü aşkın öğrenci ve 144 takımın katılımıyla gerçekleşen programda, öğrencilerimiz, İngiltere’nin 1858 yılında kurulan Ardingly Koleji’nde konakladılar ve münazara, şarkı, drama, ülke sunumu, anlık görev ve doğaçlama gibi kategorilerde performans sergilediler. BEO’da öğrencilerimiz sahip oldukları dil yetisini kullanırken zaman yönetimi, takım çalışması, topluluk önünde konuşma, liderlik vb. konularda da kişisel gelişimlerine katkı sağlama fırsatı buldular.

Öğrencilerimiz; düzenlenen gezilerle İngiltere’yi tanıma, diğer ülkelerden katılan öğrencilerle de farklı kültürleri tanıma, dünyanın her yerinden arkadaşlar kazanma ve onlara kültürümüzü tanıtma şansını yakaladılar.

Olimpiyatların sonunda gerçekleşen BEO 2019 ödül töreninde konuşma yapan Londra Büyükelçi Yardımcısı Cem Işık, öğrencilerimize madalya ve sertifikalarını takdim ederek öğrencilerimizi tebrik etti.