Okulumuz, akademik başarılarını sportif başarılarıyla taçlandırmaya devam ediyor. Düzenlenen iki farklı turnuvada öğrencilerimiz büyük başarılara imza attılar.

10-19 Haziran 2017 tarihlerinde Karadağ’ın Budva şehrinde 23 ülkeden 341 sporcunun katılımıyla gerçekleşen Avrupa Okullar Satranç Turnuvası’nda 17 yaş kızlar kategorisinde yarışan lise öğrencimiz Poyraz Dursun, şampiyonayı ikinci tamamlayarak gümüş madalyanın sahibi oldu. Poyraz Dursun ayrıca Satranç Federasyonu tarafından özendirme ödülleri prosedürüne göre WCM (Woman Candidate Master) Kadın Usta Adayı unvanını almaya hak kazandı. Bu unvanı hak etmek için en az 2100 elo puanı ve önemli turnuvalarda belli başarılar elde etmek gerekiyor.

Satrançta başka bir heyecanı aynı tarihlerde Çeşme’de yaşadık. 12-18 Haziran 2017 tarihlerinde Tarihi Haralambos Kilisesi ve ile Çeşme Spor Salonunda yapılan ve 457 sporcunun katıldığı Uluslararası Çeşme Açık Satranç Turnuvası’nda ortaokul öğrencimiz Nehir Tokat, üç farklı kategoride birinci olarak turnuvaya damgasını vurdu. Turnuvanın Genel B kategorisinde altın madalya kazanan Nehir, en iyi 16 yaş kategorisinde ve en iyi kadın sporcu kategorisinde yine birincilik kürsüsüne adını yazdırdı. 9 maçta 8,5 puan ile şampiyon olan ve 3 madalya kazanan Nehir, şampiyonluk kupasını Federasyon Başkanı Gülkız Tülay’dan aldı.

Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.