Tasarım Atölyesi, Akıl Oyunları, Origami ve Tasarım Kulübü öğrencilerimiz, Denizli Kocadere Mahallesi’ndeki Vali Mehmet Özgün Ortaokulu ile birlikte ünlü matematikçimiz Cahit Arf’ı anma etkinliği düzenlediler. 

23 Aralık 2016 tarihinde bir otobüsle Kocadere’ye giden 6 ve 7. sınıf öğrencilerimiz heyecanlıydı. Ev sahibi idareciler, öğretmenler ve öğrenciler, okulumuz öğrencilerini çok sıcak bir ilgiyle karşıladılar. Bu sıcak ilgiyle öğrenciler çabucak kaynaştılar.

İki okulun öğrencileri Cahit Arf’ı anma etkinliklerine, onun hayatını anlatan tanıtım videosuyla başladılar. Daha sonra PEV öğrencileri kulüplerinde öğrendikleri çalışmaları ziyaret ettikleri okulun öğrencilerine yaptırdılar. Öğrencilerimiz kendi öğrendiklerini yaşıtlarına anlatmanın heyecanını yaşarken, bir taraftan da matematiğin düşündürücü ve eğlenceli yönünü birlikte yaşamaktan keyif aldılar. 

Bu keyifli çalışmadan sonra Kocadereli öğrenciler, misafirlerine kendi okullarını tanıttılar. Her iki okul öğrencileri için de ilginç olan bu etkinlikten tüm öğrencilerin memnun olduğu gözlerden kaçmadı. 

Toplu hatıra fotoğrafı çekiminin ardından ev sahibi öğrenciler ve öğretmenler candan tavırlarla misafirlerini uğurladılar.