Ülkemizdeki eğitim çalışmaları ile tanınan ve Yenilikçi Öğrenme Merkezinin de kurucusu olan Eğitimci Yazar Kayhan KARLI, velileririmiz ile bir araya geldi. “Zamane Çocuklarına Anne Baba Olmak” isimli seminerde konuşan Karlı; yeni nesil öğrencilerin taşıdığı özellikler, yeni eğitim ortamları, teknolojik gelişmeler ve öğrenmeye dair dikkat çeken verilere ve yeni bilgilere değindi.

Velilerimizin yoğun katılım gösterdiği seminerde katılımcılar; “evde eğitim faaliyetleri düzenleme, okuma çalışmaları yapma, öğrencilerin mesleki gelişimleri, liderlik ve örnek davranışlar sergileme vb.” çok sayıda konuda faydalı bilgi edindi.

Zaman zaman velilere de sorular yönelten Karlı, çocuklarıyla en son ne zaman bir komedi filmi  izlediklerini ve karşılıklı kahkaha atabildiklerini sordu. Yaklaşık bir buçuk saat süren keyifli ve verimli bir seminerin ardından soru cevap etkinlikleri gerçekleştirildi ve Kayhan Karlı, velilerin bireysel sorularını yanıtladı.

Etkinlik sonunda kendisine teşekkür çiçeği takdim eden Özel PEV Okulları Kurucu Temsilcisi Prof. Dr. Mehmet MEDER; kendisinin de bir veli olduğunu ve veli olmanın gerçekte çok zor bir şey olduğunu, bir fedakarlıktan ziyade bir sorumluluk gerektirdiğini vurguladı.