Okulumuzun 1. sınıf öğrencileri 11-15 Aralık haftasında Cafer Sadık Abalıoğlu Eğitim ve Kültür Vakfını ziyaret ettiler ve vakıf bünyesinde bulunan yerli ve yabancı sanatçılara ait birbirinden ilginç sanat eserleri ile buluşma fırsatı yakaladılar.

Görsel Sanatlar zümresinin düzenlediği gezide öğrencilerimiz sanat eserleri ile buluşmadan önce vakıfta yer alan ve 13 bin kitaptan oluşan kütüphaneyi incelediler. Kütüphaneyi gezen minikler etkinliğin ilk etabında kendilerine dağıtılan çalışma yapraklarında bulunan ve koleksiyona ait 24 eserin eksik kalan yanlarını, bu eserleri görmeden önce,  kendi hayal güçleri doğrultusunda yeniden yarattılar. Öğrencilerimiz tamamladıkları eser örneklerini daha sonra sergi alanındaki orijinal eserler arasından bulmaya çalışarak kendi resimleri ile karşılaştırma yapıp ilginç varsayımlarda bulundular.

Etkinliğin ikinci etabında ise, öğrenciler en beğendikleri esere hikâye oluşturup bu metinleri arkadaşları ile paylaştılar. Öğrencilerin farklı bakış açılarını açığa çıkarmalarını sağlamak ve sanat eserlerini incelerken her yönden düşünmelerine yardımcı olmak amacıyla yapılan ziyaret miniklerimizin keyifli bir gün geçirmelerini de sağladı.