Amiroğlu Fen Lisesi öğrencilerimiz, 03-05 Mayıs 2019 tarihleri arasında Denizli İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi tarafından düzenlenen, Birleşmiş Milletlerin çalışmalarını simülasyon yoluyla öğretmeyi amaçlayan MUNIC19 konferansına katıldı.

Türkiye ve Denizli’nin önde gelen okullarından öğrencilerin de katıldığı MUNIC 19 Konferansı’nda uluslararası platformda önem taşıyan birçok konu tartışıldı. Okulumuz MUN kulübü öğrencileri etkinlik öncesinde Birleşmiş Milletlerin çalışması ile ilgili hazırlık yaptılar ve Birleşmiş Milletlere üye ülkeleri ilgilendiren önemli dünya meselelerini tartıştılar. MUNIC 19 ile öğrenciler; Birleşmiş Milletlerin ve organlarının nasıl işlediğini öğrenme fırsatı elde ettiler. Ayrıca öğrencilerimiz; Birleşmiş Milletlerin farklı komitelerinde yer alan üyeleri temsil ettiler, dünya gündemindeki çeşitli konuları tartıştılar ve anlaştıkları noktalar üzerinde kararnameler hazırladılar. Bunun yanında tüm öğrenciler geldikleri ülke dışındaki ülkeleri temsil ederek o ülkenin sorunlarına çözüm getirme ve geliştirme hakkında çalışmalar yaptılar. Fikirlerini bireysel olarak ifade edebildikleri gibi takım olarak da çalışabilme imkânına sahip oldular.

MUNIC19’a katılan tüm öğrenciler üst düzey bir İngilizce ile fikirlerini açıkladıkları beyin fırtınaları ve tartışmalar sonucunda sorunlara çözüm önerileri sundular ve aldıkları kararların bulunduğu sonuç raporlarını hazırladılar. Konferansta kararların hazırlanması, tüm lobi faaliyetleri ve tartışmaların sadece İngilizce olarak yapılması öğrencilerimize İngilizcelerini geliştirme ve pratik yapma olanağı sundu.

10. sınıf öğrencilerimizden Merve Su Ok “SOCHUM” komitesinde “The Best Delegate”, Eda Pişkin yine aynı komitede “Outstanding Delegate” ve DISEC komitesinde Lara Şahin “HonourableMention” ödüllerine layık görüldü.