PEV Fen Lisesi öğrencilerimiz ünlü yazar, seslendirme sanatçısı ve program sunucusu Yekta Kopan’la buluştu.

28 Mart 1968’de Ankara’da doğan ve günümüze kadar yazdığı birçok roman ve öykünün yanında, sinemada 50’den fazla karaktere sesiyle hayat veren sanatçı öğrencilerimizle edebiyattan sinemaya, okuma ve yorumlamadan yaratıcı yazarlığa kadar sanatla ilgili birçok konuda keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Başarılı sanatçı çocukluğunda edebiyatla ve “yazma”yla nasıl tanıştığını ve edebiyatın o zamanlar kendisi için ne ifade ettiğini anlatırken daha yedi yaşındayken başladığı seslendirme sanatındaki tecrübelerini de öğrencilerimize aktardı.

Hangi alanda olursa olsun “okuma”nın vazgeçilmez bir tutku olduğunu; kişinin kendisini, hayatını ve diğer insanları anlamak için en güzel ve en etkili yolun yine “okumak” olduğunu belirten Kopan, bu konuda kendisine öğrencilerimiz tarafından yöneltilen soruları da büyük bir içtenlikle yanıtladı.

Öğrencilerimizin yıl boyunca okudukları ve devamında yaratıcı yazma çalışmaları yaptıkları, sanatçıya ait olan “Bir de Baktım Yoksun” ve “Kediler Güzel Uyanır” adlı kitaplarla ilgili sorularını da yanıtlayan Yekta Kopan, bu kitapların ortaya çıkış sürecini öğrencilerimizle paylaştı.

Söyleşinin sonunda kitaplarını imzalatan ve Yekta Kopan’la eğlenceli bir sohbet içinde olan öğrencilerimiz, bol bol fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.