Öğrencilerimiz,  dört farklı kıtadan birçok ülkenin katıldığı “Mathematics Without Borders Matematik Yarışmasına” katıldı.

Yarışmanın ilk aşaması olan “Sonbahar Oturumu”, 19 Ekim’de 5, 6 ve 7. sınıf düzeyinde 27 öğrencimizin katılımı ile gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz, İngilizce matematik sorularını cevaplamak ve başarılı olabilmek için gayret ettiler.

11 ülkeden 1500’den fazla öğrencinin katılımı ile gerçekleşen sınavda öğrencilerimiz yaşıtları ile aynı soruları cevaplayarak matematiksel becerilerini ortaya koydular. Öğrencilerimiz bu yarışma ile dünyadaki yaşıtları arasında kendi yerini ölçme fırsatı buldular.

Kendi seviyesinde yarışmaya katılan ve yüzdelik dilime giren öğrencilerimizden birçoğu uluslararası madalya ile ödüllendirildi. 5. sınıf öğrencilerimizden Ege ÖZTURAN gümüş madalya sahibi olurken yine 5. sınıf öğrencilerimizden Zehra Esin ÇUBUKÇU; 6. sınıf öğrencilerimizden Ayşe İlgi BARDAKÇI, Mustafa Mert TOKGÖZ; 7. sınıf öğrencilerimizden Eylül AKIN, Özgür ETYEMEZ, Edanaz ERYİĞİT ve Güney KABEL ise  bronz madalya almıştır.

Öğrencilerimiz dünyanın farklı ülkelerindeki yaşıtlarıyla ocak ayı sonunda katılacakları yarışmanın “Kış Oturumu” için hazırlıklara başladı.